I czerwone szpilki

I czerwone szpilki

środa, 8 kwietnia 2015

Brafitting - prawidłowe zakładanie i pielęgnacja biustonoszy


Brafitting - z ang. bra - biustonosz, fit - dopasować. Nazwa wywodzi się z Wielkiej Brytanii i oznacza proces odpowiedniego dopasowania biustonosza, gdzie podstawowym krokiem jest prawidłowe zmierzenie obwodu pod biustem i obwodu w biuście (o czym mowa w poprzednim poście). Ważne jest znalezienie dla siebie odpowiedniego modelu i oczywiście prawidłowe założenie. Wydawałoby się co takiego trudnego w założeniu biustonosza, a jednak nie jest to tylko zapięcie haftki i naciągnięcie ramiączek. 



Sposób zakładania biustonosza

- nałóż miseczki na piersi, a następnie zapnij haftkę na najdłuższe zapięcie. Dlaczego najdłuższe? Ponieważ z upływem czasu nasz stanik może się trochę rozciągnąć, wtedy będzie czas, by haftkę zapiąć na ciaśniejszą (wyjątkiem są panie w ciąży, które powinny przewidzieć, że ich obwód pod biustem może się powiększyć, wtedy wskazane będzie poluźnienie haftki),
- następnym krokiem jest regulacja ramiączek, ustaw je tak, by biustonosz ładnie podnosił biust, lecz by ramiączka nie wrzynały się w nasze ramiona. Na ramiączkach w końcu spoczywa część ciężaru piersi.
- ostatnim, ale nie mniej ważnym etapem jest prawidłowe umieszczenie piersi w miseczkach. Możemy zrobić to dwiema metodami, ja preferuję dokładniejszą, polegającą na wygarnięciu piersi ręką. 

Robimy to w następujący sposób:

- pochylamy się do przodu,
- prawa pierś: prawą ręką odsuwamy lekko fiszbinę od ciała, lewą zaś płasko wkładamy do miseczki, wygarniamy pierś i skórę w lewą stronę, ku środkowi miski. Sięgamy tak daleko, jak tylko to możliwe, wypełniając tym samym miseczkę. Fiszbinę odkładamy na miejsce,
- to samo robimy z drugą piersią (fiszbinę odchylamy lewą ręką, wygarniamy pierś prawą),
- teraz możemy się wyprostować i ocenić czy miski w naszym staniku mają odpowiednią wielkość.


Pielęgnacja biustonosza

1. Zawsze pierzemy bieliznę przed pierwszym założeniem, nie tylko ze względów higieny, ale i też z powodu prawdopodobieństwa zawartości w materiałach różnych chemikaliów poprodukcyjnych.

2. Biustonosze pierzemy najlepiej ręcznie, wtedy na pewno dłużej nam posłużą. Nie wolno używać płynów zmiękczających, gdyż materiał traci wtedy swoją elastyczność (Raz nie zawsze - mój zakupiony ostatnio biustonosz, niestety obcierał mnie pod pachami, wymoczyłam go w płynie do płukania, co świetnie rozwiązało mój problem).

3. Pranie w pralce - zaraz po zakupie bardzo dbam o nowe biustonosze, piorę ręcznie, lecz z czasem lądują one w pralce. By wyprać biustonosz w pralce musimy koniecznie zapiąć haftki, by nie podarły nam delikatnego materiału. Konieczne jest też użycie woreczka lub poszewki do prania bielizny. Bez tego pranie w automacie jest zbrodnią przeciwko naszej najcenniejszej bieliźnie.



 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz