I czerwone szpilki

I czerwone szpilki

poniedziałek, 9 stycznia 2017

Mały, Duży i chmura


Autor: Agata Matraś
Strony: 20
Format: 15x14,5
Oprawa: Całokartonowa
Rok wydania: 2016
Cena z okładki: 19,90zł
Przyczepiła się do was kiedyś brzydka, czarna chmura, która siąpi deszczem, ciska piorunami i ogólnie psuje wam nastrój ? Niestety, taka właśnie przygoda spotkała Dużego.
Co za fatalny dzień ! Mały robi,co może,żeby pomóc przyjacielowi przepędzić intruza. 
Czy Dużemu uda się pozbyć pechowej chmury i odzyskać dobry humor? Przeczytajcie sami !


Duży miał przyjaciela Małego, miał też dużo innych przyjaciół, miał tech zły humor, którego najchętniej by się pozbył. Jego przyjaciele głowili się, wymyślali jakby tu przyjacielowi pomóc w kłopocie i próbowali różnymi pomysłami odciągnąć pecha od kolegi, czyli Dużego. Dopiero Pani Noc wpadła na wspaniały pomysł, by Duży pomógł jej podoczepiać gwiazdki na niebie. Duży jak i pozostali zabrali się do pracy, nie wiedząc nawet kiedy, zły humor zniknął. Nie było po nim ani śladu. Teraz wszyscy po ciężkiej i wyczerpującej pracy położyli się spać, by odpocząć i nabrać nowych sił.


Jutro rano będzie nowy dzień i nowe możliwości. Sen oraz praca pomaga na stres i złości. Sami o tym wiemy doskonale, nie raz mówimy, że musimy sobie wszystko dokładnie przemyśleć przez noc, by rano podjąć właściwą decyzje. Ale czy wiedzą o tym dzieci? Dzieci z reguły istoty bezbronne, muszą się takich zachować nauczyć, a rodzic jest od tego, by dobrze nakierować swoje dziecko. Gdyż nie podejmowanie decyzji za dziecko jest najlepsze, ale pokazanie mu najlepszej drogi, którą może pójść.


Z wyglądu spokojna, ale jak otworzymy tą książkę i zaczniemy czytać oraz przyglądać się obrazkom, nie możemy wyjść z podziwu jaki wielki przekaz niesie nam owa lektura. Książeczka napisana jest w formie komiksu, kolorowa i zabawna. Możemy zauważyć wspaniałą współpracę przyjaciół, którzy przejęli się losem swego kolegi i za wszelką ceną próbują mu pomóc. Czasem warto zapomnieć o swoich kłopotach, zająć się czymś, czas najlepiej leczy nie tylko rany ale i podsuwa nam pomysły, dzięki którym możemy poukładać swoje życie. Czasem wystarczy, że poczujemy się potrzebni, że jesteśmy ważni dla kogoś, dla kogo warto zmienić tok myślenia. Jednak jedno jest pewne i niezastąpione, prawdziwi przyjaciele, którzy nie zostawiają nas w biedzie, na których możemy zawsze liczyć, bez granic. Czy macie takich przyjaciół jak Duży?


4 komentarze:

 1. Kolorowa książeczka z mnóstwem obrazków.Kazdemu dziecku się spodoba. Dla mnie ważne jest,że komiks niesie za sobą przesłanie, że mówi o sile przyjaźni, empatii, chęci niesienia pomocy innym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też cenię najbardziej te książeczki z życiową mądrością.

   Usuń
 2. Przyjazn i chec niesiena pomocy to najlepsze lekarstwo gdy córka się żlości szukamy sposobu by rozladowac napięcie czesto zabawy ruchowe czy chodzby zwykła w chowanego pozwala się wyciszyć i poprawić humor ciekawa ksiażeczka poruszajaca ważny aspekt życia dziecka emocji

  OdpowiedzUsuń