PIERWSZA ENCYKLOPEDIA
Tłumaczenie: Michał Stefańczyk
Ilustracje: - Sylvie Bessard,
- Helene Convert,
- Christian Guibbaud,
- Christian Turdera.
Strony: 76
Oprawa: Twarda
Format: 20 x 25
Rok wydania: 2017
Cena okładkowa: 29,99 zł
W serii:
- Samoloty
- Straż pożarna
- Ciało człowieka
- Mój dzień
- Pojazdy
- Zwierzęta
- Konie i kucyki
- Dinozaury
- Na wsi
- Piłka nożna
Czyli dla każdego coś dobrego.
Z tak szerokiej gamy, każdy nawet najbardziej wymagający czytelnik powinien znaleźć coś interesującego.
Samolot ma dwa skrzydła, dziób i ogon.
Jakie skrywa tajemnice i ciekawostki?
Zaraz się wszystkiego dowiecie, oprowadzę Was, zapraszam.
Delikatna, lekko poważna i zarazem lekko zabawna encyklopedia, której głównymi bohaterami są samoloty. Książka skrupulatnie podzielona jest na rozdziały: Co to jest samolot, Lotnictwo, Podróż samolotem, Coraz wyżej i wyżej!, Zapamiętaj!.
Każdy rozdział opatrzony jest informacjami, których sama byłam bardzo ciekawa. Podobno człowiek uczy się całe życie. Kolorowe ilustracje z opisami, umieszczone na białym tle, tworzą idealną harmonię z poważną encyklopedią a książeczką dla dzieci. Autor umieścił kilka trików, myśląc o młodych czytelnikach. Aby dziecko poznało lepiej części mowy, wszystkie czasowniki i wyrażenia, które zawierają czasowniki umieścił na szarym tle. Aby czytelnik mógł zobaczyć i sprawdzić samego siebie z przyswojonej wiedzy, na końcu umieszczono część "Sprawdź się". Książka ponadto na końcu zawiera indeks wyrazów, by łatwiej znaleźć szukane słowo.
Do tej pory encyklopedia kojarzyła mi się głównie z tekstem, trochę nudną i poważną knigą. Gdy otworzyłam "Samoloty" przekonałam się, że encyklopedia wcale nie musi taka być. Wręcz przeciwnie, może być zabawna, barwna i przede wszystkim ciekawa. Ta książeczka postawiła na przekaz obrazem, a nie tekstem, co zapewne przyciągnie uwagę dzieci. Przemyślana i konkretna. Autor miał fajny pomysł, by stworzyć z niej encyklopedię, wademekum wiedzy, przemycając ważne i poważne informacje w przystępny sposób dla dzieci. Przekaz obrazem stanowi tutaj główny wyznacznik.
Jak mogą wyglądać samoloty przyszłości? Jak myślicie?
Jeśli macie ochotę sprawdzić krótką historię lotnictwa, zapraszam do lektury.
Jak mogą wyglądać samoloty przyszłości? Jak myślicie?
Jeśli macie ochotę sprawdzić krótką historię lotnictwa, zapraszam do lektury.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz